Licznik i interaktywna tabela kalorii

W Internecie dostępnych jest wiele tabel zawierających kalorie, częstokroć bardzo przejrzyście rozplanowanych, o ładnej kolorystyce. W większości brak im jednak interaktywności pozwalającej nie tylko wyświetlić tabelę kalorii, ale także użyć jej szybko i zaprojektować przy pomocy licznika posiłek, którym można się następnie podzielić ze znajomymi bez konieczności logowania w serwisie i przechowywania tam własnych sensytywnych danych medycznych. Mam nadzieję, że ostatnie kilka godzin mojej pracy nad silnikiem wyszukiwarki, a także interaktywną tabelą kalorii dadzą satysfakcję z użytkowania i przełożą się na propagowanie zdrowego odżywania i zdrowego trybu życia. 

Interaktywny licznik kalorii

Jak użyć licznika kalorii?

W pole wyszukiwania tabeli kalorii poniżej należy wpisać wyszukiwany produkt lub potrawę, aby skomponować posiłek i przeliczyć go w liczniku kalorii, należy kliknąć 'dodaj' w wynikach wyszukiwania. Można też sprawdzić przepisy kulinarne.

Kaloryczność wybranego posiłku : wprowadź posiłek do licznika kalorii

Użycie tabeli kalorii z założenia miało być bardzo proste i intuicyjne, jeżeli coś nie działa jak potrzeba, albo też wymaga poprawek, zapraszam do wypowiadania się w komentarzach. Postaram się na bieżąco naprawiać i poprawiać niedoskonałości licznika kalorii, które mogą się pojawić podczas jego testowania. Zainteresowanych tematyką odchudzania, zapraszam do odwiedzania cyklu artykułów na moim blogu.

Zobacz jak działa interaktywna tabela kalorii

Jednocześnie zapraszam do odwiedzania kalorycznosc.eu.interia.pl, ze strony tej pochodzi baza danych współpracująca z silnikiem wyszukiwarki licznika kalorii. 

Jeśli treść artykułu spodobała Ci się, polub oficjalną stronę mathmed na facebooku i bądź informowany o nowościach na stronie :
Jestem członkiem agregatora naukowego researchblogging.org